Як вибрати потрібний глюкометр?

Як вибрати потрібний глюкометр?
Заходячи в Інтернет-магазин очі розбігаються від кількості запропонованих портативних вимірників глюкози в крові, а в народі «Глюкометрів». Як часто жартують наші клієнти: «Нам потрібен прилад «глюки» міряти!».
Для тих, хто вже точно впевнений, якій моделі глюкометр потрібен, далі може не читати, а для тих, хто ще в роздумах, можна дати кілька корисних порад, як же вибрати саме той глюкометр, який підійде саме під Ваші потреби.Про тест-смужки.
Відразу потрібно сказати, що глюкометр, на даному етапі еволюції електроніки, не є приладом самодостатнім. Для його функціонування завжди потрібно мати витратний матеріал першорядної важливості під назвою «тест-смужки». Одна тест-смужка — один аналіз. Без них Ваш глюкометр працювати не буде. Для кожної моделі приладу підходять ТІЛЬКИ свої тест-смужки, не можна купити глюкометр однієї марки, а тест-смужки інший. НЕ ПРАЦЮЄ ТАК! З цим я сподіваюся, ми розібралися.
Тест-смужки до різним моделям глюкометрів бувають у баночках/тубусах, де вони лежать купкою по 50шт або по 25шт, а бувають в пластинах по 50 або 25шт, але кожна смужка герметично упакована індивідуально. Ця інформація важлива тим, що після розтину баночки/ тубуса тест-смужки багатьох моделей глюкометрів потрібно використати протягом 3-4 місяців, т. к. вони входять в реакцію з повітрям, вологістю і по закінченню показаних термінів можуть давати неправильні результати тобто, якщо ви взяли упаковку з 50 шт. і відкрили, то вам потрібно з цього моменту 2 рази на день робити аналізи, щоб встигнути їх використовувати. Ця інформація не важлива, якщо Вам потрібно аналізи робити набагато частіше. Смужки просто не встигнуть зіпсуватися.
Але є і такі тест-смужки, на які не діє навколишнє середовище, їх можна сміливо брати тим, хто не планує часто вимірювати цукор, а так само ідеально підійдуть в цьому випадку тест-смужки в пластинах, оскільки кожна герметично упакована. Вам буде достатньо відривати по одній смужечці, не зачіпаючи інші. Терміни придатності на таких смугах будуть аж до кінця терміну придатності, зазначеної на упаковці.
Тепер потрібно визначитися з матеріальною стороною. Тут Ви повинні прорахувати, скільки вам дозволяють фінанси витрачати на витратні матеріали щомісячно, щоквартально або щорічно. Ціни на смужки для різних моделей глюкометрів варіюють від 122грн до 310грн за 50шт. (на липень 2010 року)
Тому, якщо ви плануєте часті виміри цукру, а фінанси підтискають, то краще вибирати моделі глюкометрами, тест — смужки до яких за низькими або середніми цінами. Якщо фінанси дозволяють, то тут вже можна вибирати модель просто за смаком.
З цього випливає: — визначтеся, як часто планується робити виміри цукру.— яку суму ви готові витрачати на тест-смужки виходячи з цін на них.
Детальніше про самі глюкометри.
Першим ділом запитують не дорогий і точний глюкометр.
Як це ні дивно, але точність у всіх представлених глюкометрів, практично однакова. Це показує досвід. Так звана допустима похибка приладу, за світовими стандартами, до 20%. Це не означає, що Ваш прилад буде постійно показувати +— 20%, немає, зазвичай цей відсоток не переступає 5-7% бар'єр, але пред'явити претензію фірмі виробника або дилера ви не зможете, якщо похибка буде в допустимих 20%. (ця похибка перевіряється в спеціальних сертифікованих лабораторіях).Зупинимося на виразі «не дорогою».
Дуже часто буває, що покупець женеться за дешевим глюкометром, але як показує практика, тест-смужки до нього потім можуть бути за досить високими цінами. Тому краще вибирати щось середнє. Буває навпаки, глюкометр коштує дорого, а тест-смужки до нього можна купити за досить прийнятною ціною.
Які функції потрібні, які функції важливі? Чим більше в глюкометрі різних функцій, тим він коштує дорожче, і навпаки. Всіма нижче перерахованими функціями не має поки що жоден прилад, але можна підібрати глюкометр з найбільш важливими особисто для Вас параметрами.
Які бувають функції у сучасних глюкометрів: — пам'ять на результати (від 40 до 1500 результатів), з датою і часом
— высчитывание середнього значення (за 7, 14, 30, 90 днів)
— час вимірювання (від 6 до 40с)
— мітки «до/після їжі»
— підсвітка екрану, підсвічування зони аналізу
— 4 будильника
— змінний порт тест-смужки, службовець одночасно калібрувальним ключем
— встановлення індивідуальних значень гіпоглікемії і гіперглікемії
— можливість передачі даних в комп'ютер
— голосовий супровід
— позолочені контакти смужки і порту
— кнопка автоматичного видалення тест-смужки з приладу
— функція інформування про термін придатності тест-смужок
— можливість нанести додаткову краплю крові на тест-смужку
— можливість візуального дублювання результату тесту за кольором тест-смужки
— можливість наносити краплю крові на тест-смужку поза приладу
— альтернативні місця для забору крові
Середньостатистичний діабетик зазвичай використовує менше половини з перерахованих функцій.
Калібрування по плазми або цільної крові?
Наступний часто задається питання про те, як калібрувати глюкометр? Прилад може бути калібрується по цільної крові, а може вимірювати цукор за плазмі крові, тоді з отриманого значення доведеться віднімати 11-12%, роблять це за спеціальною таблицею, яка зазвичай додається до приладу. Все це пов'язано з тим, що лабораторії старого зразка видають результати аналізів каліброваних по цільної крові, а лабораторії нового покоління, які поступово з'являються в нашій країні — за плазмі крові.
По-цьому, якщо ви хочете порівнювати свої свідчення з районною поліклінікою, то краще брати прилад калібрований по цільної крові, а якщо ви частіше користуєтеся сучасними лабораторіями та клініками, тоді краще за плазмі. (Для статистики: близько 80% глюкометрів калібровані по плазмі крові, т. к. це новий європейський стандарт. )Що таке кодування приладу?
Кодування є процесом, за допомогою якого глюкометр налаштовують для кожної упаковки використовуваних тест-смужок. Ви це робите або, вставляючи кодову смужку або кодовий чіп в глюкометр, або вводячи код вручну. Якщо цей етап не виконаний, глюкометр може видавати неточні результати, які можуть призвести до помилкової терапії. Зараз вже з'являються Глюкометри, які автоматично самі виставляють код. Просто будьте уважні і не забувайте про код.
Який краще купити глюкометр літній людині?
Для літньої людини важливо звернути увагу на такі пункти:
— великий екран і цифри
— глюкометр без кнопок або найбільш легкий у налаштуванні
— якщо виміри будуть рідкісні, тоді на довгий термін зберігання і використання тест-смужок.
— якщо погано бачить або не бачить зовсім, тоді з голосовим супроводом
— на вартість тест-смужок!!! Не кожен пенсіонер може собі зараз дозволити великі фінансові витрати.
Який краще купити глюкометр дитині і підлітку?
— Найкраще дитині або підлітку брати глюкометр в якому потрібно маленька крапля крові. Оскільки потрібно часто робити виміри цукру і часто проколювати пальчик, то прокол і обсяг краплі крові хочеться, щоб було якомога менше.
— Для підлітка звичайно важливий сучасний дизайн, щоб можна було і в школі, і в компанії з друзями зробити аналіз, а може і похвалитися незвичайним приладом.
— І ще один важливий пункт — вартість тест-смужок. Для хорошої компенсації дитячого та юнацького діабету рекомендується робити аналізи не менше 5-8 разів в день, щоб зрозуміти, чи правильно підібрана доза інсуліну на їжу, на фізичні навантаження. У підлітків в період статевого дозрівання, починають бушувати гормони, що теж дуже впливає на скачки цукрів.
Виходячи з цього, потрібно вибирати оптимальний варіант глюкометра, враховуючи витрати на часті виміри цукру.
І ще, не кожен глюкометр підходить для вимірювання цукру у новонароджених. Це теж завжди потрібно уточнювати у консультанта.
Який краще купити глюкометр для середнього віку?
Для середнього віку вибір найбільш простий. Важливі моменти:
— визначитися скільки разів на місяць ви плануєте робити аналізів.
— вибрати оптимальну вартість тест-смужок по фінансових витрат
— вибрати кращий дизайн глюкометра (залежить від вашого способу життя та індивідуальних побажань) і можливо рекомендації знайомих, у яких вже є подібний прилад.
Який краще купити глюкометр бізнесменові?
Для людей зайнятих, яким постійно колись, але потрібно підтримувати здоров'я і імідж раджу звернути увагу на елегантний дизайн, компактність і швидкість виміру.
Можна врахувати опцію підключення до персонального комп'ютера, щоб переносити інформацію з глюкометра і мати можливість перегляду графіка отриманих результатів. З цими графіками потім зручно приходити до лікаря або самому робити потрібні коригування в лікуванні.
Який краще купити глюкометр спортсмену?
Для спортсмена звичайно ж важливий розмір і вагу приладу. Він повинен бути непомітний, розміщуватися в будь-яку кишеню і швидко видавати результат. Для людей, що займаються гірським туризмом або альпінізмом необхідний прилад з найбільшим температурним діапазоном. Незабаром в Україні з'явиться ще глюкометр з визначенням кетонів у крові, що теж буде дуже корисною функцією для спортсменів.
Сподіваємося, що ця інформація Вам дуже допоможе при виборі саме тієї моделі глюкометра, яка підійде особисто для Вас або для Вашого родича.
В інтернет-магазині «Діамаркет», ви завжди можете вибрати і придбати моделі найсучасніших глюкометрів за найкращими цінами. А так само, тест-смужки, шприци, шприц-ручки, голки, ваги, тонометри, діа-косметика, література і багато іншого для людей з діабетом.
Глюкометри і торгові марки представлені в нашому інтернет-магазині:
— Акку-Чек Актив, Акку-Чек Гоу, Акку-Чек Перформа (Німеччина, Рош Діагностик);
— Ван Тач Ультра, Ван Тач Ультра Ізі, (США, Джонсон і Джонсон);
— Фрістайл Оптіум Нео (США, Еббот);
— СенсоЛайт Нова, СенсоЛайт Нова плюс (Угорщина, 77 Elektronika);
— Біонайм Райтест GM 300, Біонайм Райтест GM 110 (Швейцарія, Біонайм);
— СуперГлюкокард 2 (Японія, Аркрей);
— Сателіт плюс (Росія, ЕЛТА);
— Іме-Дісі (Німеччина, IME-DC);
Дана стаття є інтелектуальною власністю. Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонене, при узгодженому використанні матеріалів необхідна посилання на ресурс www.diamarket.com.ua